vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pň italienska sj÷ar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Garda >  Terytorium >  Funkcje Jezioro GardaFunkcje Jezioro Garda

Jezioro Garda jest 52 km długości, a maksymalna szerokość, w jego południowej części, to jest o 17 km od hotelu. Brzegi jeziora rozciąga się na ponad 158 km i maksymalnej głębokości jest 346 m.

W pˇłnocnej części jeziora jest długa i wąska, a skrada w Alpach: jest otoczone gˇrami, z ktˇrych największym należących do grupy Baldo i tutaj wybrzeża są szorstkie i strome; W południowej obszar zajmuje powierzchnię wysokiej Padańskiej i tu jezioro jest duży, pˇłokrągły kształt i wybrzeża są niższe i słodycze.

Rzeka Sarca jest głˇwnym zamożnych wśrˇd 25 dopływˇw, a jedynie wylot jeziora jest rzeka Mincio. W jeziorze znajduje się pięć wysp: największa jest Wyspa Garda, w pobliżu tego drugiego, wyspa San Biagio, nazywana też "Rabbit". Oba znajdują się w pobliżu Salo. Kolejną wyspą jest wyspa Trimelone a następnie są Wyspa Marzeń, w suchych okresach, w odległości spaceru od wybrzeża, zaledwie 20 metrˇw od hotelu, a Wyspa Oliwnej.

« POWRËT

 
Mapa:Zobacz także:

  Funkcje Jezioro Garda
  klimat Jezioro Garda
  Początki Jezioro Garda

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions22
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com