vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester på italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Garda >  Terytorium >  klimat Jezioro Gardaklimat Jezioro Garda

Łagodny klimat jeziora została odprawiona przez pisarzy, turystów i gości na przestrzeni wieków odkrytych ten obszar. Tu średnia roczna temperatura rzadko spada poniżej zera, dzięki czemu niektóre typowe śródziemnomorskie rośliny, aby rozwijać się na wyciągnięcie ręki w typowym środowisku flory alpejskiej.

I to jest jezioro, które jest ogrzewane w lecie i uwalnia ciepło w zimie, aby ograniczyć zakres temperatury, pomagając stworzyć mikroklimat dość wyjątkowe. Flora wybrzeża odzwierciedla ten klimat więc szczególności wspiera kasztanami i cyprysy, lilie w dolinie na palmy, rododendrony do bugenwilli. W szczególności obszar Monte Baldo oferuje spektakularną różnorodność środowisk: z tego powodu nazywa się Ogród Europie .

Bardzo ważne są wiatry, które charakteryzują obszar jeziora Garda: głównymi są na Peler, stały wiatr wiejący z północy rano, bardzo wykorzystywane do uprawiania windsurfingu i teraz, wiatr pochodzących z doliny Padu, który wieje z południa po południu.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Funkcje Jezioro Garda
  klimat Jezioro Garda
  Początki Jezioro Garda

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions22
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com