vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester på italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Garda >  Terytorium >  Początki Jezioro GardaPoczątki Jezioro Garda

Obszar jeziora Garda nadal ma bardzo oczywiste, że ślady zlodowaceń, które kiedyś były uważane za główną przyczynę powstawania depresji jeziora; Dziś uważa się jednak, że modelowanie lodowaty interweniował na istniejącej depresji, tworzone przez wody górskich potoków, między 6 a 5 milionów lat temu.

W lodowatym morfologia by następnie nałożony na bardziej starożytnego morfologii rzek i tektoniki. Na początku czwartorzędu (1,5 mln lat temu) na obszarze zlewni jeziora został przedstawiony w szerokiej dolinie, w której doprowadziła do rzek Kościołów (w obszarze Salo) i Sarca (w pobliżu Riva).

Na kolejnych etapach zlodowacenia był odpowiedzialny za tworzenie imponującej amfiteatru w morenowym przed jeziora, a zatem, przekierowanie Kościołów rzek zgodnie z obecnym kursie. Na północy, powódź rzeki Sarca zamiast tego wypełniony obszar przed Riva, powodujące Arco Valley i otaczające starożytną wyspę Monte Brione.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Funkcje Jezioro Garda
  klimat Jezioro Garda
  Początki Jezioro Garda

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions22
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com