vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Lugano >  Miejsca >  Ponte Tresa Jezioro Lugano wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villePonte Tresa

Ponte Tesa to mała miejscowość w kantonie Ticino: jest to około 800 mieszkańców żyjących w najmniejszej miejscowości w Szwajcarii . W kraju jest z widokiem na jezioro Lugano i jest praktycznie na granicy z Włochami, rzeka Tesa fakt, oddziela go od miasta Lavena Ponte Tesa w terytorium Włoch.

Ta mała wioska jest miejscem, gdzie jezioro przychodzi rzeka Tresa , która następnie wpada do jeziora Maggiore. Wioska, porównywalne do Morcote lub Bissone w pięknej okolicy nad jeziorem i edukacji miejskiej, stracił wiele ze swojego pierwotnego wyglądu z powodu budowy wielu nowoczesnych budynków nieodpowiednich do małego stylu miasta. Budowa mostu na rzece Tesa i nowego kantonu drodze do jeziora spowodowało ofiary wielu typowych domów w loggie, że affiacciavano na brzegu jeziora Lugano.

Pomiędzy zabytków , które są warte odwiedzenia przypomnieć kościoła San Bernardino da Siena, podczas gdy wśród mieszkań cywilnych pozostał na brzegu widzimy domy Bella i Zampini, a na wzgórzu jest imponująca Villa Stoppani.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Lugano
  Porlezza
  Campione d Italia
  Melide
  Morcote
  Agno
  Ponte Tresa
  Porto Ceresio
  Valsolda
  Claino con Osteno

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com