vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Maggiore >  Terytorium >  Funkcje Jezioro MaggioreFunkcje Jezioro Maggiore

Jezioro Maggiore, jeden z największych półwyspu włoskiego, rozłożona na obszar 212 km˛ ; ma obwód 170 km i długości 54 km (największy z włoskich jezior); maksymalna szerokość wynosi 10 km.

Jezioro Maggiore znajduje się 194 metrów od wysokości poziomu morza, i dotrzeć do maksymalną głębokość 380 metrów na początku wsi Cannero. Jego wody są jedenastu wysp , w tym znanych i pięknych wysp Borromean w jeziorze zwanym ramieniem Gulf Boromeusza i widzi w obliczu przeciwnych Stresa i Pallanza, Wyspy Brissago, szwajcarskiej stronie Jeziora Duże i Cannero Zamki, trzy skaliste wysepki, na której znajdują się ruiny starożytnych fortyfikacji.

Położony u podnóża, Maggiore, jasnej lodowatego pochodzenia, jest oprawiony różne typy krajobrazu , miękkie wzgórza w południowej części kraju, wysokie szczyty wiecznie ośnieżone Alpy w obszarze północ.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Funkcje Jezioro Maggiore
  klimat Jezioro Maggiore
  Początki Jezioro Maggiore

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com