vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Maggiore >  Miejsca >  Laveno-Mombello Jezioro Maggiore wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeLaveno-Mombello

W centrum wsi znajduje się w dużej naturalnej zatoce, naprzeciwko Verbania.

Nagłówek na wschód, tuż powyżej wsi, jest nałożenie Góra Sasso del Ferro. W mieście znajdują się ślady historycznego osadnictwa od czasów starożytnych, w Mombello, w rzeczywistości istnieją ślady stosy 3000 pne.
Nazwa wywodzi się od Laveno rzymskiego dowódcy Tytus Labienus, który miał swój obóz tutaj i na wzgórzu Mombello miał walkę z Galii; Również tutaj nie przyjdzie nazwę Mombello, to wzgórze bitwy w języku łacińskim (mons belli.

Laveno to jedyny naturalny port nad jeziorem Maggiore oraz w "800 Austriacy używali go jako bazę morską, z czterema silna w obronie, że Garibaldi bezskutecznie próbował podbić w 1859. Charakterystyczne Laveno jest zanurzona łóżeczko, które można podziwiam każdego roku przy pięknej promenadzie nad jeziorem.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Locarno
  Luino
  Stresa
  Arona
  Brissago
  Ascona
  Cannobio
  Cannero
  Ghiffa
  Maccagno
  Porto Valtravaglia
  Verbania
  Baveno
  Laveno-Mombello
  Leggiuno
  Wyspy Borromee
  Lesa
  Meina
  Ispra
  Angera
  Sesto Calende

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com