vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester på italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Como >  Terytorium >  Funkcje Jezioro ComoFunkcje Jezioro Como

Jezioro Como, o powierzchni 146 km kw.. jest trzecim włoskim jeziorze po rozszerzeniu Garda i jeziora Maggiore. Jego charakterystyczną odwrócony kształt litery Y jest przez trzech gałęzi: Colico północ, południe-wschód Lecco, Como, w południowo-zachodniej części, o łącznej obwodzie 170 km.

Maksymalna długość pomiędzy Como i Gera Lario, 50 km, maksymalna szerokość między Fiumelatte i Cadenabbia, jest 4,4 km, minimum pomiędzy Kareena i Torriggia, jest 650m., Maksymalna głębokość, a między Argegno linku, wynosi 410 m. (większa z jezior europejskich), średnia wysokość nad poziomem morza wynosi 199 m.

Jezioro otoczone jest górami z których najwyższym jest Mount Legnone (2609 m.), Powyżej Colico. Strumienie są 37 dopływów, wśród których najważniejsza jest Adda, następnie Mera. Adda to również jedyny wylot, wychodzący na jezioro w Lecco, a po utworzeniu jeziora Garlate i OLGINATE, nadal w kierunku Po.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Funkcje Jezioro Como
  klimat Jezioro Como
  Początki Jezioro Como

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com

lago di Como -  lake Como -  Comer see -  Lac de Cōme -  Comomeer
Ospitalitą lago di Como -  Guida turistica d'Italia -  Domaso Lago di Como
Gravedona Lago di Como -  Hotel, Camping, Appartamenti Domaso Lago di Como