vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester på italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Como >  Terytorium >  klimat Jezioro Comoklimat Jezioro Como

Jezioro Como jest szczególnie korzystne i słynący zwykle łagodny i wilgotny klimat, który wspiera bujność natury. Jest to możliwe dzięki obecności w Alpach odpornego na wiatr z północy i od wielkiej masy wody zawartej w jeziorach, które ma tendencję do łagodzenia zmian temperatury.
W najbardziej nasłonecznionych obszarów takich jak Tremezzina lub aż West Lake, w zimie nigdy klimat osiąga bardzo niskie temperatury, a latem, ciepło jest przytłaczająca, jak to jest ograniczane poprzez dobrą roślinności. U podnóża Alp, z drugiej strony, deszcze są obfite. Podziękowania dla wszystkich tych osobliwych cech klimatycznych, flora wzdłuż brzegu jeziora, jest zróżnicowana i bujna i Morza Śródziemnego; rosną tu drzewa laurowe, cyprysy, azalie, kamelie, rododendrony, magnolie i dłonie.
W niektórych obszarach, bardziej osłonięte i wilgotne, rośnie również tropikalnych i subtropikalnych roślinność. W Tremezzo, na przykład, jest Villa Carlotta, znany na całym świecie dla jego wspaniałego parku pełnym kwiatów i rzadkich roślin; tutaj w najgorętszych azalii kwitnienia, kaktusy, paprocie Południowa, palmy, drzewa iglaste, cedry i drzewa pomarańczowe.

Winnice i drzewa oliwne nie są bardzo bogate także ze względu na geologicznej charakter gleby i znajduje się tylko w niektórych obszarach. Wzdłuż brzegów jeziora nazw miejsc, które są świadectwem tradycji w zakresie uprawy oliwek są: od strony zachodniej znajduje się "Zoca de l'oli", podczas gdy na wschodzie znajdziemy Oliveto Lario i Olcio. Największa Na zboczach gór wokół jeziora obfitują kasztan lasy i pastwiska w wyższych obszarach, gdzie kwitnące wiosną żonkile i lilie. Największa na jezioro roślinność jest rzadka i występuje tylko w obszarach takich jak plan Hiszpanii, zważywszy, że na brzegu jeziora znajdują się stawy lub kałuże wody niegazowanej.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Funkcje Jezioro Como
  klimat Jezioro Como
  Początki Jezioro Como

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com

lago di Como -  lake Como -  Comer see -  Lac de Cōme -  Comomeer
Ospitalitą lago di Como -  Guida turistica d'Italia -  Domaso Lago di Como
Gravedona Lago di Como -  Hotel, Camping, Appartamenti Domaso Lago di Como