vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester på italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Como >  Terytorium >  Początki Jezioro ComoPoczątki Jezioro Como

Geologiczne pochodzenie jezior Como i Lugano, jak wiele subalpejskie jezior włoski, jest lodowaty. W czasach czwartorzędowych cała umywalka była objęta dużych Lodowiec, który przekroczył gałęzie Como i Lecco, sięgające do Brianza, która doprowadziła do obecnych wzgórz morenowych.
Jezioro powstało w jamie wykute przez lodowiec, którego powolne przejście świadczy skał, które wciąż noszą oznaki erozji i licznych głazów znajdujących się głównie na wysokości Trójkąta Larian.

Zamieszkana od czasów prehistorycznych, Jezioro Como zawsze wielkie znaczenie jako łącza komunikacyjnego między regionami północnej i dolinie Padu. Po Galowie osiedlili się tam Rzymianie, którzy to strategiczny otwarcie po zachodniej stronie ulicy łączącej "Larius" z Rezia wykonane. Później, z dominacją Lombardia, tej drogi, która wciąż nosi nazwę "Królowa", został ponownie otwarty i ponownie zainstalowane przez królową Teodolinda. Biorąc pod uwagę strategiczne znaczenie jeziora, który został wykorzystany do osiągnięcia Maloja i Spluga, obszar był przedmiotem najazdów i władców wieków. Po Franków, około roku 1000 miasta Como, który stał się samodzielnym miastem, zawsze musiał walczyć o swoją niepodległość. Następnie udał się pod panowaniem Visconti i Sforza. Te myśli poszerzenie koryta Adda, aby mieć bezpośrednie połączenie komunikacyjne z Księstwa Mediolanu; z tego powodu, że otworzył pierwszą flotę Paderno. Poszli obcej dominacji; Pierwsze Hiszpanie potem Austriacy i przez krótki czas nawet francuskiej.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Funkcje Jezioro Como
  klimat Jezioro Como
  Początki Jezioro Como

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com

lago di Como -  lake Como -  Comer see -  Lac de Cōme -  Comomeer
Ospitalitą lago di Como -  Guida turistica d'Italia -  Domaso Lago di Como
Gravedona Lago di Como -  Hotel, Camping, Appartamenti Domaso Lago di Como