vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Maggiore >  Terytorium >  klimat Jezioro Maggioreklimat Jezioro Maggiore

Jak rogu basenu Morza Śródziemnego, w otoczeniu alpejskim, Jezioro Maggiore jest kawałek raju, który łączy łagodny klimat i bujna roślinność z majestatem gór i intymności bajkowe doliny.

Jezioro stanowi wyjątkowe środowisko naturalne, którego łagodny klimat jest bardzo blisko dzięki śródziemnomorskich do morfologii terytorium. Jej szczęśliwe położenie i łagodny klimat zarówno latem jak i zimą, sprawiły, że zostały utworzone wzdłuż brzegów wielu krajach turystycznych.

Podobnie jak wszystkie pre-alpejskich jezior, Jezioro Maggiore jest przekraczana, zwłaszcza w okresie letnim, od dwa rodzaje wiatrów , jeden rano, który wieje od gór do nizin (zwanych moscendrino czasami północ ) i wiatr, który wieje z nizin w góry, zwłaszcza w godzinach popołudniowych (zwanego Hibernacja ). Te stałe wiatry dokonać wielkich jezior prealpejskim obszaru, gdzie praca w sporcie, które wykorzystują wiatr, takich jak żeglarstwo i windsurfing.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Funkcje Jezioro Maggiore
  klimat Jezioro Maggiore
  Początki Jezioro Maggiore

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com