vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Iseo >  Miejsca >  Sarnico Jezioro Iseo wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeSarnico

arnico to elegancki miasteczko, położone w miejscu, gdzie przepływa jeziora do rzeki Oglio. uważane geograficznie stolicą jeziora Południa, to skrzyżowanie między stroną Bergamo i że z lago.

Jego położenie przyczyniło się do jego rozwoju: pierwsze osady ludzkie pochodzenie pochodzący od neolitu i epoki brązu, o czym świadczą pozostałości, znalezione na dnie jeziora, zorganizowanego prymitywnej wioski na palach. Wraz z upływem czasu, mieszkańcy przenieśli się do lądu, tak, że w czasach rzymskich na brzegu jeziora były obecne środki trwałe, głównie ze względu na istnienie ważnych dróg łączących miasta Bergamo i Brescii, a także z Camonica Valley, który są preferowane w obszarze handlu.

Dziś Sarnico to piękne miasto pełne ciekawych zabytków i krajobrazów naturalnych: zachowuje średniowieczną wieżę i twierdzę Zucchellis, pochodzący z XIII wieku. Jezioro pozwala także uprawiania sportów takich jak windsurfing, kajakarstwo i narty wodne.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Riva di Solto
  Iseo
  Sarnico
  Predore
  Tavernola Bergamasca
  Lovere
  Paratico
  Sulzano
  Sale Marasino
  Monte Isola
  Marone
  Pisogne

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com