vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Lugano >  Miejsca >  Agno Jezioro Lugano wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeAgno

Agno to miasto około 3700 mieszkańców, z siedzibą w Szwajcarii jest skierowana do najbardziej zachodnią gałąź jeziora, niedaleko Lugano.

Agno jest bardzo ważne dla turystyki i komunikacji w regionie, bo na prawym brzegu rzeki, która biegnie przez IT, Vedeggio, nastąpiło ' Airport z miasta Lugano, który służy całej strefie Ticino , Regularne loty połączy lotnisko Agno w Rzymie, Genewie i Zurychu.

Agno jest też ładne miasto do odwiedzenia: jest wyposażony w wiele udogodnień, szczególnie kemping. Znajduje się w korzystnej sytuacji i była zamieszkana od czasów rzymskich: niektóre przedmioty i artefakty archeologiczne z okresu są przechowywane w lokalnej Muzeum Plebano . Wśród zabytków jest kościół parafialny pod wezwaniem San Giovanni Battista i San Provino, udokumentowana od 735 AD, i piękne stare budynki w centrum miasta, w tym ratuszu, house obrazy, Celestina Villa i Villa San Michele.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Lugano
  Porlezza
  Campione d Italia
  Melide
  Morcote
  Agno
  Ponte Tresa
  Porto Ceresio
  Valsolda
  Claino con Osteno

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com