vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Lugano >  Miejsca >  Morcote Jezioro Lugano wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeMorcote

Morcote znajduje się około 10 km od Lugano: jest to małe miasteczko z zaledwie 750 mieszkańców, ale jest to miejsce o znacznej wartości artystycznej i kulturalnej.

Wieś charakteryzuje się wąskimi uliczkami, arkadami dawnych arystokratycznych domów i zielonymi ogrodami. Turyści nie mogą pomóc, ale odwiedzić piękny kościół parafialny pod wezwaniem Santa Maria del Sasso znajduje się na tarasie, który pozwala cieszyć się widok na jezioro.

Innym miejscem, uwielbiany przez turystów jest piękny Parco Scherrer , park zbudowany w 1930 roku, w pozycji panoramicznej; Charakteryzuje zróżnicowanej roślinności tropikalnej, subtropikalnej i rdzennej a zwłaszcza dzieł sztuki i miniaturowych pawilonów symbolizujących architekturę częściach świata odwiedzają jego projektanta, Herman Scherrer.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Lugano
  Porlezza
  Campione d Italia
  Melide
  Morcote
  Agno
  Ponte Tresa
  Porto Ceresio
  Valsolda
  Claino con Osteno

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com