vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Maggiore >  Miejsca >  Porto Valtravaglia Jezioro Maggiore wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villePorto Valtravaglia

Porto Valtravaglia składa się z siedmiu różnych frakcjach, które w 1928 połączone w jeden gmina. Między XVII i XVIII wieku Porto został wzbogacony o pięknych budynków budowanych przez szlacheckich rodzin i wyższej klasy w czasie, prawie wszystkie położone wzdłuż rzeczywista via Roma, w pobliżu portu.

W 1759 roku Carlo Felice Cioja i Mellerio założona w Porto fabryka specjalizuje się w produkcji płyt szklanych, dzbanki i kryształowe kieliszki. Mówi się, że czystość Porto okulary były rinomatissima, nieco niższe niż w Czechach.

Nie przegap: w Porto, jezioro z budynków pochodzących z XVII i XVIII wieku; kościół Santa Maria Assunta w stylu romańskim, zbudowany około roku tysiąc i konsekrowany w 1581 roku przez San Carlo Boromeusza i kościoła San Rocco, zbudowany w 1623 roku.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Locarno
  Luino
  Stresa
  Arona
  Brissago
  Ascona
  Cannobio
  Cannero
  Ghiffa
  Maccagno
  Porto Valtravaglia
  Verbania
  Baveno
  Laveno-Mombello
  Leggiuno
  Wyspy Borromee
  Lesa
  Meina
  Ispra
  Angera
  Sesto Calende

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com