vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Maggiore >  Miejsca >  Stresa Jezioro Maggiore wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeStresa

Stresa już pojawia się w dokumentach przed rokiem tysiąc o imieniu Strixia (mały pas ziemi), w XV wieku został przekształcony z wioski rybaków lennem rodziny Visconti, a później przeszedł do rodziny Boromeusza.

Jego reputacja turystycznej wynika z opowieści o doskonałych podróżnych, którzy, od XIX wieku, wybraliśmy Stresa jako jeden z etapów ich Grand Tour. W środku są do odwiedzenia kościół Sant'Ambrogio i Villa Ducale , który od 1966 roku jest siedzibą muzeum i bogatej biblioteki z ważnych tekstów medycznych. Willa otoczona jest ogrodem z monumentalną cedr Libanu sięga 1860 roku.

Stresa jest także punktem wyjścia dla wspaniałych wycieczek w głąb lądu: idzie w górę ulicy, która prowadzi do Mottarone można natknąć, 800 metrów wysokości, Ogród "Alpinia" , zaprojektowane w latach '30 tego wieku w celu ochrony uroczą strefę panoramiczny i tworzą zbiór typowych roślin górskich. W parku znajduje się obecnie około 700 gatunków roślin, głównie alpejskich i leczniczych. Kontynuując to idzie w górę do 1491 metrów Mottarone, znanego ośrodka narciarskiego i uprzywilejowanym obserwatorium widokowym na jezioro, z którego można korzystać na jasnych letnich i zimowych dni, malowniczy widok na siedmiu jezior.

Wyspy Borromee zawierają trzy prawdziwe wysp, wysepek i cosiddeta Malghera nieco ponad bezludnej skale.

Aż do 1632 ' Isola Bella to skalistym urwiskiem zajęte przez maleńkiej wiosce rybackiej: w tym roku Carlo III Boromeusza rozpoczął budowę ogromnego pałacu dedykowany do żony, która stała się wystawne willa miejsce luksusowych imprez i spektakli teatralnych dla europejskiej arystokracji.

L ' Isola dei Pescatori to jedyna wyspa na Wyspach Boromejskie być na stałe zamieszkały: Znajduje się na niej małe miasto, charakterystyczne domy z kilku pięter, z placu, wąskich uliczek promenada nad jeziorem i głównej drogi, aby umożliwić ruch ściśle na piechotę z 50 mieszkańców, którzy mieszkają poza rybołówstwo i turystyka.

Źródła historyczne wskazują, że w połowie IX wieku na ' Isola Madre znajduje się kościół i cmentarz; Były też gaje oliwne, aw XVI wieku owoców cytrusowych również wprowadzone zostały. W tym samym wieku rozpoczyna budowę grupy podstawowej arystokratycznej rezydencji, która jest następnie rozszerzony w stylu renesansowym. Począwszy od około 1823-25 ​​sady tej wyspy są konwertowane na romantyczny ogród angielski, który jest nadal uważane za jedne z najlepszych przykładów tej sztuki we Włoszech.

L ' Isolino di San Giovanni , jej nazwa pochodzi od kaplicy z czcionką wezwaniem św Jana Chrzciciela, który stał na nim. Wyspa jest znana, ponieważ był 25 lat rezydencją słynnego dyrygenta Arturo Toscanini, w Palazzo Boromeusza. Pałac i dziś na wyspie są prywatne i nie otwarty dla zwiedzających.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Locarno
  Luino
  Stresa
  Arona
  Brissago
  Ascona
  Cannobio
  Cannero
  Ghiffa
  Maccagno
  Porto Valtravaglia
  Verbania
  Baveno
  Laveno-Mombello
  Leggiuno
  Wyspy Borromee
  Lesa
  Meina
  Ispra
  Angera
  Sesto Calende

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com