vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Maggiore >  Miejsca >  Angera Jezioro Maggiore wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeAngera

W średniowieczu Angera był liderem terytorium, które obejmowały kraje obu brzegach jeziora i miał w sumie 20 budynków religijnych.

Nad jeziorem, warto wybrać Sanktuarium Madonna della Riva , którego budowa rozpoczęła się w 1657 roku, ale nigdy nie została ukończona. Historia Angera jest jednak również czytać w kluczu wojskowej. Już w czasach rzymskich zamiast Rocca w Angera był obwarowany strukturę, która następnie stała się własnością arcybiskupów Mediolanu. W XIII wieku majątek przeszedł w ręce rodziny Visconti, który przekształcił go w majestatyczną twierdzę, dominuje nad całą ziemią. W 1449 roku została przejęta przez rodzinę Boromeusza, obecnych właścicieli.

Rock Angera znajduje się w pozycji panoramicznej na poczekaniu wapiennej skale z widokiem na jezioro; Wiadomym jest, zwłaszcza dla Sali Sprawiedliwości, jeden z najważniejszych przykładów malarstwa włoskiego z początku XIV wieku, a Muzeum Lalek, unikalne we Włoszech i jednym z najbardziej prestiżowych w Europie.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Locarno
  Luino
  Stresa
  Arona
  Brissago
  Ascona
  Cannobio
  Cannero
  Ghiffa
  Maccagno
  Porto Valtravaglia
  Verbania
  Baveno
  Laveno-Mombello
  Leggiuno
  Wyspy Borromee
  Lesa
  Meina
  Ispra
  Angera
  Sesto Calende

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com