vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Maggiore >  Miejsca >  Arona Jezioro Maggiore wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeArona

Historia Arona jest ściśle powiązana z rodziny Boromeusza : miasto było częścią posiadłości Visconti, władców Mediolanu, ale aby zadowolić swoich długów z bankierem Tuscan Giovanni Boromeusza, Filippo Maria Visconti w dał spór Arona w 1440 r I w Arona urodził się najsłynniejszy wykładnik rodziny Boromeusza, San Carlo, który jest zapamiętany wszędzie w kraju.

Wśród interesujących miejsc, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi : obecny kościół parafialny został wypełniony przez kardynała Federico: jego terminów budowlanych z XV wieku. Wewnątrz znajdują się cenne dzieła sztuki i cztery relikwiarze zawierające paliusz, mitrę i duszpasterskiej Karol Boromeusz.

Innym znanym zabytkiem na cześć świętego, jest Kolos San Carlo , posąg, nazywany Sancarlone, z widokiem na jezioro Maggiore. Kolos jest około 36 metrów wysokości i została wybudowana w latach 1614 i 1697 z płytami miedzianymi. Statua jest otwarte dla publiczności, która może wzrosnąć poprzez wewnętrzną klatką schodową, przychodzi do głowy San Carlo.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Locarno
  Luino
  Stresa
  Arona
  Brissago
  Ascona
  Cannobio
  Cannero
  Ghiffa
  Maccagno
  Porto Valtravaglia
  Verbania
  Baveno
  Laveno-Mombello
  Leggiuno
  Wyspy Borromee
  Lesa
  Meina
  Ispra
  Angera
  Sesto Calende

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com