vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Maggiore >  Miejsca >  Verbania Jezioro Maggiore wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeVerbania

Verbania urodził się w kwietniu 1939 roku, kiedy to dwóch miast Intra i Pallanza zostały Zjednoczonych. Do tego czasu nazwa Verbania została jednak pozostał przywiązany do tego obszaru, nawet bez konieczności precyzyjnego konotację. Nazwa wywodzi się od jeziora Maggiore, który nazywany jest również Verbano.

Verbania jest skarbnicą sztuki i kultury, które oferuje swoim gościom w wielu formach: ' Architektura sakralna zawiera piękne kościoły, wśród których Oratorium San Remigio, kościół Madonna di Campagna, stylu renesansowym i Bazylika św Victor, poświęcony patronowi Verbania, który obchodzony jest co roku w maju z procesji i sugestywny ceremonii błogosławieństwa Lake.

W Verbania, ponadto istnieją piękne ogrody botaniczne Villa Taranto . Wykonane przez szkocki kapitan Neil McEacharn który w 1931 roku nabył grunty zbudować ogród angielski w włoskiej ziemi. Zostały one przywiezione z całego świata kilkudziesięciu okazów botanicznych, aż do zakończenia prac w roku 1940. W ogrodach obejmują około 1000 okazów roślin i około 20.000 odmian i gatunków o znaczeniu botanicznym.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Locarno
  Luino
  Stresa
  Arona
  Brissago
  Ascona
  Cannobio
  Cannero
  Ghiffa
  Maccagno
  Porto Valtravaglia
  Verbania
  Baveno
  Laveno-Mombello
  Leggiuno
  Wyspy Borromee
  Lesa
  Meina
  Ispra
  Angera
  Sesto Calende

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com