vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Maggiore >  Miejsca >  Leggiuno Jezioro Maggiore wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeLeggiuno

Pochodzenie nazwy Leggiuno pewnością jest bardzo stara i tak samo kontrowersyjne; najbardziej prawdopodobną hipotezą jest to, że wywodzi się z celtyckiego "Leze" (stóp) i od "Dunum" (grodzisko), co oznacza "u podnóża wzgórza".

Leggiuno jest znacznie sprzyja łagodny klimat w pozycji, nawet w miesiącach zimowych. Sława małego kraju mogą być przypisane do jednego z najważniejszych zabytków w prowincji Varese: własność ' Hermitage Santa Caterina del Sasso Katowice.

Położony w skale wisi nad jednym z najgłębszych częściach jeziora Maggiore, Ermitaż to kompleks klasztorny składa się z trzech budynków pochodzących z XIII i XIV wieku. Liczne cykle obrazowe wewnątrz i na zewnątrz murów kościoła, obejmujące okres od XIV do XIX wieku. Sztuka i historia są zintegrowane pięknie w naturalny ramach najbardziej sugestywny, prawie balkonem, że wystaje na Boromejskie wysp.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Locarno
  Luino
  Stresa
  Arona
  Brissago
  Ascona
  Cannobio
  Cannero
  Ghiffa
  Maccagno
  Porto Valtravaglia
  Verbania
  Baveno
  Laveno-Mombello
  Leggiuno
  Wyspy Borromee
  Lesa
  Meina
  Ispra
  Angera
  Sesto Calende

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com