vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester pĺ italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Maggiore >  Miejsca >  Sesto Calende Jezioro Maggiore wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeSesto Calende

Miasto jest miejscem wypoczynkowym położonym u ujścia Ticino od jeziora Maggiore, jest całkowicie włożony w Parku Valle del Ticino. Liczne na terytorium replik historii naturalistycznej i kulturowych, które uważny użytkownik nie może ignorować.

Najważniejszym "zabytkiem" od Sesto Calende jest naturalnym Sass z Preja Buja , niebieskawy kolorze głaz w mieście San Vincenzo, na leśnej polanie przy wejściu: w starożytności najprawdopodobniej wskazana ważne miejsce kultu.

W kraju, dwa kościoły warte odwiedzenia: jeden jest " Oratorio di San Vincenzo , mały kościół położony na północ od Sesto Calende, na trawiastym pagórku, wybudowany w latach późnego XI wieku i" począwszy od XII wieku. Miejscem kultu od czasów prehistorycznych do teraźniejszości, obszar ten był przedmiotem wielu badań archeologicznych, które wykazały znaczenie. Innym ważnym obiektem sakralnym jest " Opactwo San Donato w największym pomnikiem Sesto. Zbudowany pomiędzy dziewiątym i dziesiątym wieku, oryginalny kościół pokrywały remontów na przestrzeni wieków. We wszystkich ścian zewnętrznych i wewnętrznych są włożone, takich jak materiały ponownego wykorzystania z poprzednich budowli chrześcijańskich i pogańskich elementów, na których obecna świątynia została zbudowana.

« POWRÓT

 
Mapa:Zobacz także:

  Locarno
  Luino
  Stresa
  Arona
  Brissago
  Ascona
  Cannobio
  Cannero
  Ghiffa
  Maccagno
  Porto Valtravaglia
  Verbania
  Baveno
  Laveno-Mombello
  Leggiuno
  Wyspy Borromee
  Lesa
  Meina
  Ispra
  Angera
  Sesto Calende

Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com