vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester på italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Como >  Miejsca >  Varenna Jezioro Como wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeVarenna

Varenna znajduje się na wschodnim brzegu jeziora Como; Stare Miasto ma wspaniałą panoramę: w przód wsi odjeżdżają trzy oddziały na jezioro i widok rozciąga się od zielonej cypla Bellagio do najbardziej odległych miast Menaggio i Cadenabbia. Varenna jest malownicza wieś charakteryzuje kolejnych niskich i jednolitych domy, czasami z freskami i herbami, opierając się o siebie i połączone poprzez typowe łuki, długimi i wąskimi uliczkami, że wentylator na zewnątrz i zejść prosto i strome jeziora.

Imponujące jest spacer do jeziora, które pozwala cieszyć się każdym zakątku tego pięknego kraju: wśród zabytków pamiętamy piękną romański kościół pod wezwaniem świętego Jerzego , odznaczonym afffesco przedstawiający św Christopher na fasadzie.

W Varenna są też prestiżowych zabytkowych rezydencji, takich jak Cyprysy Willa , w stylu neoklasycystycznym, bo tak nazywa się w ogrodzie żywo świeckich cyprysy, i Villa Monastero , jeden z najciekawszych przykładów rezydencja w stylu eklektycznym: budynek z wielką efekt wizualny i wartości symbolicznej. Największa Interesująca jest wizyta w Castello di Vezio , która oferuje przepiękne widoki na centralnej części jeziora.

« POWRÓT

 
Mapa:


Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com

lago di Como -  lake Como -  Comer see -  Lac de Cōme -  Comomeer
Ospitalitą lago di Como -  Guida turistica d'Italia -  Domaso Lago di Como
Gravedona Lago di Como -  Hotel, Camping, Appartamenti Domaso Lago di Como