vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester på italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Como >  Miejsca >  Argegno Jezioro Como wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeArgegno

Położony w dużym wlotem na zachodnim brzegu jeziora Como, u ujścia Intelvi Valley, kraj ma łagodny klimat, nawet w zimie.

Argegno pewnością jest pochodzenia rzymskiego: typowy kraju Larian, charakteryzuje ujścia strumienia Telo, łączącym średniowieczną wioskę dzieląc go na dwie części, połączonych ze starożytnego kamiennego mostu spoczywa na ostrymi łukami i wyznacza trasę stary Via Regina.

Nad brzegiem rzeki, wśród wielu zwisających budynków, znajdziemy sklep starego kowala z młotkiem, który pochodzi z 1772 roku i starych młynów, które były używane do mielenia ziarna i kasztany. Nowa część kraju nie jest zgrupowane jak stary, ale wspina się na zbocza gór w poszukiwaniu słońca, zabytków i nowych przestrzeni.

Ciekawa wycieczka, które można zrobić z Argegno jest wybrać się kolejką linową, która, różnica poziomów 540 m, przychodzi do Lazy (881 m.) W zaledwie o 4 min. Od Pigra można podziwiać wspaniały widok na jezioro.

« POWRÓT

 
Mapa:


Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com

lago di Como -  lake Como -  Comer see -  Lac de Cōme -  Comomeer
Ospitalitą lago di Como -  Guida turistica d'Italia -  Domaso Lago di Como
Gravedona Lago di Como -  Hotel, Camping, Appartamenti Domaso Lago di Como