vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester på italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Como >  Miejsca >  Lecco Jezioro Como wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeLecco

lecco
Lecco jest na daleko na południowym krańcu jeziora, w wąskim pasie ziemi prawie poziomu w zbiorniku utworzonym przez skaliste góry. Miasto oferuje wiele możliwości, aby odwiedzić: piękne Bazylika św Mikołaja , poświęcony patronowi żeglarzy, Piazza XX Settembre , stary rynek, wąski i nieregularne, wyłożona portykami na nim wychodzą eleganckie pałace mieszczańskie z balkonem i okna zdobione.

Terytorium Lecco jest miejsce, gdzie można ustawić jedną z najważniejszych powieści literatury włoskiej, "narzeczonych" , Alessandro Manzoni. Mimo to przetrwać, i można odwiedzić niektóre z miejsc, o których mowa w powieści: wsie Pescarenico i Olate gdzie Renzo i Lucia mieszkał i jest klasztor Od Cristoforo, rezydencji Don Rodrigo, oraz w pobliżu, zamek "Bez nazwy.

Biorąc pod uwagę szczęśliwa pozycja Lecco, nie jest trudno znaleźć przyjemne miejsca i łatwo dostępne, jeżeli jest krótkie wycieczki. Kto kocha naturę i jest wyszkolony, może wzrosnąć do Góry Barro , którego oferuje dobry widok na Zatokę Lecco i Brianza szczyt. Można wspiąć się na szczyt panoramicznym Resegone lub, pozostając na poziomie jeziora, można znieść Garlate , aby odwiedzić Muzeum Silk.

« POWRÓT

 
Mapa:


Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com

lago di Como -  lake Como -  Comer see -  Lac de Côme -  Comomeer
Ospitalità lago di Como -  Guida turistica d'Italia -  Domaso Lago di Como
Gravedona Lago di Como -  Hotel, Camping, Appartamenti Domaso Lago di Como