vacanze sui laghi italiani  vacation on italian lakes  Urlaub auf italienischen Seen  vacances sur les lacs italiens  vakantie op Italiaanse meren  отдых на итальянских озерах  vacaciones en los lagos italianos  semester på italienska sjöar  wakacje na włoskich jezior
  Jezioro Como >  Miejsca >  Dervio Jezioro Como wakacje - hotele, kempingi, apartamenty, domki letniskowe, agroturystyka, villeDervio

Dervio położony jest przy ujściu Valvarrone i jest podzielona w połowie przez rzeki, malejąco z doliny, utworzonej przez wieki ogromny i niedoświadczony zwykłych przed opróżnieniem z szerokiej delty w wodach jeziora.

Obecnie kraj ten składa się z czterech wiosek: wsi, byłego domu do rybaków, Willa, na wyższej pozycji i panoramicznym zamku, gdzie można jeszcze zobaczyć pozostałości wieży i oznak najstarszych wież i Corenno Pliniusza XIV wieku. Ten ostatni jest jednym z najbardziej charakterystycznych jeziora, i nie jest imponujący zamek, zbudowany pod koniec XIV wieku przez ród Andreani, feudałów z miejsca: jest to obecnie jeden z obrońców działa najlepiej zachowany wśród wielu powstały na brzegach del Lario.

Dervio charakteryzuje się wąskimi uliczkami i kamiennymi domami, i są urocze kościoły, jak ten poświęconej Świętych Quirico i Julietta, z okresu romańskiego, i że świętych Piotra i Pawła. Ale w Dervio jest też piękna plaża, malownicze szlaki turystyczne i wiele możliwości do uprawiania różnych sportów.

« POWRÓT

 
Mapa:


Vacation on Italian lakes
tommstudio - Web Solutions
Via D.in Guerra, 36
Italy 22015 Gravedona (CO)
P.IVA 02948970138
email: info@tommstudio.it


Sitemap :: I servizi HolidayOnLake.com

lago di Como -  lake Como -  Comer see -  Lac de Cōme -  Comomeer
Ospitalitą lago di Como -  Guida turistica d'Italia -  Domaso Lago di Como
Gravedona Lago di Como -  Hotel, Camping, Appartamenti Domaso Lago di Como